Ekolife Natura - Liposomal Vitamin C 500 mg pomaranč (lipozomálny vitamín C)

Ekolife Natura - Liposomal Vitamin C 500 mg pomaranč (lipozomálny vitamín C), 100 ml

15 €
Overiť dostupnosť

Celý popis

Parametre

Ekolife Natura - Liposomal Vitamin C 500 mg pomaranč (lipozomálny vitamín C), 100 ml 

Lipozomálny transportný systém v kombinácii s bioaktívnou formou vitamínu C ponúka ideálnu vstrebateľnosť a účinok. Vitamín C je bezpečne zapuzdrený a chránený vo forme nanočastíc lipozómov, ktoré aktívne prestupujú stenou tenkého čreva a vstrebávajú sa prostredníctvom lymfatického systému priamo do krvného obehu.
 

Lipozómy sú zložené z prírodných fosfolipidov, ktoré sú základnými stavebnými kameňmi všetkých našich buniek, preto cez ich stenu bez problému prestupujú tzv. pasívnym transportom. Prirodzene sa lipozómy vyskytujú napr. v kolostre a materskom mlieku, kde je maximálna absorpcia a využiteľnosť absolútne nevyhnutná. Lipozomálny transportný systém ponúka po injekčnej aplikácii ďalšiu najúčinnejšiu alternatívu k aplikácii vybraných vitamínov, minerálov a antioxidantov priamo do krvného riečiska a do miesta určenia, teda bunky.
 

Lipozomálny TRANSPORTNÝ SYSTÉM + bioaktívna forma vitamínu C

Vitamín C je vo vode rozpustný vitamín, všeobecne uznávaný ako zásadný vitamín v súvislosti s imunitným systémom, energetickým metabolizmom, ochranou pred oxidatívnym stresom a tiež syntézou kolagénu v tele. Ľudské telo ho nedokáže syntetizovať a je teda závislé na jeho príjme z potravín. Z tradičných suplementov sa však vitamín C nemusí absorbovať v tele dostatočne, jeho vstrebateľnosť môžu navyše ovplyvniť iné suplementy alebo potraviny konzumované v rovnakom čase. Výsledkom môže byť veľmi malá hladina vitamínu C v krvi - typicky je to 200-220 mikromolov.
 
Lipozomálny vitamín C oproti tomu ponúka vstrebateľnosť oveľa vyššiu - vitamín C je vďaka lipozómom transportovaný priamo do krvného obehu a buniek. Je tak dosiahnutá oveľa vyššia hladina vitamínu C v krvnom riečisku - viac ako 600 mikromolov v priebehu niekoľkých hodín. Preto je lipozomálny vitamín C prvou voľbou všetkých, ktorí potrebujú podporiť organizmus počas choroby, chcú posilniť prevenciu alebo športový výkon.
 
Forma lipozómov navyše výrazne znižuje riziko gastrointestinálnych ťažkostí spojených s tradičným suplementáciou, čo je bonus pre všetky vekové kategórie! Náš lipozomálny transportný systém ponúka vysoko vstrebateľnú receptúru bez obsahu umelých sladidiel, umelých farbív, alebo geneticky modifikovaných zložiek.
 
Profesor Dr. dr. Borut Strukelj, M. Sc. (Department for Pharmaceutical Biology at the Faculty of Pharmacy, Ljubljana) potvrdzuje, že lipozomálna metóda je pokročilá farmaceutická technológia, ktorá umožňuje, aby bola účinná látka lepšie chránená v zažívacom trakte, vstrebávala sa lepšie a rýchlejšie, a tak dosiahla vysokých koncentrácií v krvi.
 
 

V ČOM JE ROZDIEL?  

 • Lipozomálny transportný systém.
 • Maximálna biodostupnosť a využiteľnosť aktívnych zložiek.
 • Priamy a chránený transport vitamínov, minerálov a antioxidantov do telesných buniek.
 • Lipozómy Ekolife Natura sú stabilné pri nízkom pH, a preto tiež stabilné v žalúdočnej kyseline.
 • Lipozómy Ekolife Natura sú vstrebávané miazgovým systémom, lipozómy Ekolife Natura nie sú metabolizované pečeňou (odlišná cesta vstrebávania).
 • Lipozómy Ekolife Natura sú do bunky vstrebávané pasívnym transportom (bez potreby ďalšej energie).
 • Vyrobené v Európe (GMO free).
 • Zdroj fosfolipidov: GMO free slnečnicový olej (EÚ).
 • Bez obsahu umelých sladidiel (sukralóza, aspartám, acesulfam, sacharín a ďalšie).
 • Bez obsahu umelých farbív.
 • Gluten free (bez lepku).
 • Soya free (bez sóje).
 • Sugar free (bez cukru).
 • Vegan.

 

Povolené zdravotné tvrdenia podľa NARIADENIA KOMISIE (EÚ) č. 432/2012

Vitamín C prispieva k:
 
- udržaniu normálnej funkcie imunitného systému počas intenzívneho fyzického výkonu a po ňom
(pri prívode 200 mg denne navyše k odporúčanému dennému príjmu)
- normálnej funkcii imunitného systému
- ochrane buniek pred oxidačným stresom
- normálnemu energetickému metabolizmu
- normálnej činnosti nervovej sústavy
- normálnej psychickej činnosti
- zníženiu vyčerpania a únavy
- regenerácii redukovanej formy vitamínu E
- normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu krvných ciev
- normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu kostí
- normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu chrupaviek
- normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu ďasien
- normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu kože
- normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu zubov
- vitamín C zvyšuje vstrebávanie železa
 
 
ŠPIČKOVÁ ABSORPCIA A VYUŽITEĽNOSŤ
 

Lipozómy sú vyrobené z čistých fosfolipidov izolovaných zo slnečnicového lecitínu. Môžu mať rôzne veľkosti od niekoľkých nanometrov až po desiatky mikrometrov. V spojení s vodou formujú fosfolipidy mikroskopické štruktúry s dutinou uprostred vyplnenou vodou, obklopenou fosfolipidovým puzdrom. Vo vode uprostred fosfolipidu je potom možné rozpustiť iné molekuly, napríklad vitamín alebo glutatión, ktoré potrebujeme ľahkou cestou vstrebať do tela. A zatiaľ čo hydrofilné (vodu priťahujúce) molekuly môžu byť držané vnútri zapuzdreného jadra, hydrofóbne (vodu odpudzujúce) látky sa môžu rozpustiť do samotnej fosfolipidovej membrány - takýmto spôsobom môžu lipozómy transportovať hydrofilné aj hydrofóbne molekuly. A práve vďaka týmto unikátnym vlastnostiam sú využívané ako Matkou prírodou, napr. v materskom mlieku, tak aj špecializovanými producentmi, a to pri výrobe liekov alebo doplnkov stravy.
 
Hlavným benefitom využitia lipozómov pre transport mikronutrientov je to, že lipozómy samotné nie sú nijako narušené procesom trávenia pri prechode tráviacim traktom. Pri klasických doplnkoch stravy telo totiž veľmi často rozbije veľa komplexných molekúl ešte predtým, než sú absorbované, prípadne ich skrátka natoľko ľahko neabsorbuje, alebo následne metabolizuje a odbúra pečeňou, takže celková využiteľnosť je veľmi znížená.
 
Naproti tomu lipozómy sa vďaka svojej stabilite a ideálnej veľkosti bez problému vstrebávajú. Ale to nie je všetko. Rozdiel je tiež v rýchlejšej ceste, ktorou sa lipozómy dostávajú do krvného obehu a do bunky. Vďaka špecifickej molekulárnej forme sa lipozómy vstrebávajú prostredníctvom lymfatického systému, kedy tzv. hrudným miazgovodom prestupujú priamo do krvného riečiska. V nasledujúcom kroku sa vstrebávajú do všetkých buniek prostredníctvom tzv. pasívnej difúzie. V tom je rozdiel oproti klasickým doplnkom s obsahom vitamínov a minerálov, ktoré v prvom kroku vstupujú do pečene, kde sú metabolizované a až následne sa dostávajú do krvného obehu.
 
Avšak lipozómy idú vo vstrebateľnosti ešte ďalej. Pomáhajú totiž transportovať aktívne molekuly priamo do bunkových procesov, kde sú mikronutrienty vyžadované vo veľkom množstve. Fosfolipidová dvojvrstva lipozómu je schopná sa zlúčiť s ostatnými dvojvrstvami, ako je napríklad bunková stena samotná - a takto je potom dopravovaný obsah lipozómov (vitamíny alebo iné prospešné látky) priamo do buniek.
 
O ZNAČKE Ekolife NATURA
 
Ekolife Natura je veľmi dynamická a úspešná spoločnosť zo Slovinska, špecializujúca sa na prémiové lipozomálne vitamíny, lipozomálne chelátované minerály a lipozomálne formulácie nutrientov preverené klinickými štúdiami. Spoločnosť založili v roku 2007 výživové špecialistky, sestry Tjasa a Tajča Pavček. Obrovskou motiváciou je im záujem o zdravý životný štýl, vzdelávanie sa, zdieľanie informácií a predovšetkým to, že sú obe mamičky troch detí. Pred tvorbou každého nového produktu sa preto pýtajú - dali by sme ho aj svojim deťom? Lepšiu záruku kvality by sme nenašli. Lipozomálne vitamíny od Ekolife Natura sú úplnou špičkou z hľadiska vstrebateľnosti a využiteľnosti telom. Unikátna technológia lipozómov umožňuje transportovať účinné látky priamo k bunkám, takže vitamíny dosahujú v tele maximálneho možného účinku.

Balenie

100 ml

Dávkovanie

5 ml denne priamo do úst alebo pridajte do pohára vody čí džúsu.

Upozornenie

Po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 2 mesiacov. Pred použitím pretrepať. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy. Skladujte v chlade, suchu, mimo dosahu detí. Nadmerná konzumácia môže vyvolať laxatívne účinky. Vhodné pre vegánov.
 

 
 

Počet dávok v balení: 20 x 5 ml
5 ml* (RHP**)
vitamín C
500 mg (625 %)
draslík
21 mg (1,1 %)
sodík
37 mg
*5 ml zodpovedá dennej dávke. Balenie obsahuje 20 dávok.
**% RHP - % referenčnej hodnoty príjmu vitamínov a minerálnych látok
 
Zloženie
 
Voda, sladidlo xylitol, vitamín C (L-askorban draselný, L-askorbát sodný, L-askorbová kyselina), emulgátor slnečnicový lecitín, zvlhčovadlo glycerol, konzervant sorban draselný, pomarančová aróma, antioxidant vitamín E (D-alfa-tokoferol).
 

 
Doplnok stravy so sladidlom.

 

Názov:
Ekolife Natura - Liposomal Vitamin C 500 mg pomaranč (lipozomálny vitamín C), 100 ml
SKU:
3830057521190
[kkstarratings]

Mohlo by sa vám páčiť

Ďalšie produkty z kategórie

Ďalšie produkty od značky

Pozrite si všetky ostatné produkty tejto značky 
Na našom e-shope Citysports.sk môžete nakupovať z obrovského množstva športového vybavenia. Vybrať si môžete zo širokej ponuky športového vybavenia a oblečenia. Ak hľadáte novú bežeckú obuv alebo fitness vybavenie, ste na správnom mieste. Na Citysports.sk nakúpite kvalitné športové vybavenie z pohodlia domova. Nákup online vám navyše ušetrí čas aj peniaze.
Vyberajte z ponuky
40387
produktov
2414
overených dodávateľov
Top akcie a zľavy na vybraný tovar
© Copyright 2018 - 2021 - 
Citysports.sk