Melvil Cirkadiánny kód - Satchin Panda

Melvil Cirkadiánny kód - Satchin Panda

12,25 €
Overiť dostupnosť

Celý popis

Parametre

Je to tak jednoduché: stačí udržiavať skrytý rytmus tela, ktoré striedavo zapína a vypína svoje funkcie, aby okrem práce zvládlo i regeneráciu - a naše zdravie sa zase vráti k svojej dokonalosti. Keby ale boli tieto poznatky tak samozrejmé, objavy na poli denných rytmov by boli v roku 2017 len ťažko vyznamenané udelením Nobelovej ceny. Civilizačné výdobytky nám totiž tieto evolučne nastavené procesy skryli.

S Pandovou pútavou knihou získate príležitosť, ako nastaviť hodiny svojho tela a trvalo dosiahnuť fyzickú a duševnú pohodu. Budete môcť svoj cirkadiánny rytmus otestovať a nájsť tak priestor pre nápravu, vytvorený priamo sebe na mieru. Naučíte sa ovládať intenzitu svetla, načasovať správne svoje jedlo, vyladiť pohybovú aktivitu a oddávať sa hlbokému spánku. Počas niekoľkých týždňov zistíte, ako skvelé je žiť v zdravom tele plnom energie. A len tak mimochodom sa dozviete mnohé z posledných objavov tohto odboru - napr. o existencii melanopsínu, proteínu citlivému na svetlo, ktorý sa v očiach vyskytuje mimo tyčinky a čapíky. Vďaka nemu dokážu aj nevidiaci ľudia, ktorí majú neporušené sietnicové bunky, stále vnímať svetlo.

V knihe sa tiež dozviete, že:

  • Hodiny v našom mozgu riadi prvé ranné svetlo a jasné večerné osvetlenie im škodí, čo možno našťastie riešiť aj pomocou technológií.
  • Prvé sústo dňa nastavuje orgánové hodiny, pričom nezáleží toľko na tom, čo jete, ale ako dlhý je denný interval venovaný jedlu.
  • Spánok nepredstavuje koniec, ale začiatok nášho biologického dňa, a pre jeho optimálny efekt je potreba vystriedať niekoľko spánkových cyklov.
  • Správnemu nastaveniu rytmu pomáha cvičenie ráno a v neskorom popoludní.
  • Chronické choroby aj terapia majú silnú cirkadiánnu zložku, ktorej vyladením možno chorobám predchádzať a tiež ich liečiť.
  • Konkrétne zmeny a tipy pre zladenie každodenného života s biologickým rytmom sú jednoduché a prirodzené.

Počas niekoľkých týždňov zistíte, ako skvelé je žiť v zdravom tele plnom energie. Nejsť proti svojej prirodzenosti so sebou prináša iba výhody.

 

Názov pôvodnej knihy: The Circadian Code

Prekladateľ: Bianca Bellová

Edícia: Fit& Food

Počet stránok: 296

Väzba: mäkká

Farebnosť: čiernobiela

ISBN: 978-80-7555-117-7

Formát:143 × 215 mm

Vyšlo: 5. 11. 2020

 

 

Názov:
Melvil Cirkadiánny kód - Satchin Panda
Výrobca:
SKU:
9788075551177
[kkstarratings]

Mohlo by sa vám páčiť

Ďalšie produkty z kategórie

Ďalšie produkty od značky

Pozrite si všetky ostatné produkty tejto značky 
Na našom e-shope Citysports.sk môžete nakupovať z obrovského množstva športového vybavenia. Vybrať si môžete zo širokej ponuky športového vybavenia a oblečenia. Ak hľadáte novú bežeckú obuv alebo fitness vybavenie, ste na správnom mieste. Na Citysports.sk nakúpite kvalitné športové vybavenie z pohodlia domova. Nákup online vám navyše ušetrí čas aj peniaze.
Vyberajte z ponuky
37166
produktov
2106
overených dodávateľov
Top akcie a zľavy na vybraný tovar
© Copyright 2018 - 2021 - 
Citysports.sk